BİZ KİMİZ?

Seger-Eks İç ve Dış Ticaret A.Ş.’nin temelleri


1980 yılından beri Bursa’da faaliyet gösteren Türkiye’nin lider ve dünyanın sayılı korna üreticilerinden olan Seger Ses ve Elektrikli Gereçler A.Ş.’nin kurucu ve ortakları tarafından atılmıştır. Türkiye’deki otomobil montaj fabrikalarına orijinal ekipman tedarikçisi olarak üretim yapan fabrikanın Türk otomotiv sektöründeki başarısını yurt dışına taşımasıyla beraber Uzak Doğu ülkeleriyle de ihracat sözleşmeleri yapılmış ve şirket Asya pazarındaki faaliyetlerine başlamıştır.

Dinamik ve rekabetçi Uzak Doğu pazarının taleplerine daha efektif yanıt verilebilmesi için yeni bir yapılanmaya gidilerek adını Seger Eksport kelimelerinden alarak kurulan Seger-Eks İç ve Dış Ticaret A.Ş. ticari faaliyetlerine 1996 yılında başlamış ve şirket merkezi 1999 yılında İstanbul’a taşınmıştır. 2004 yılı itibarıyla hissedarlık yapısı ve yönetimi Seger kornanın kurucu ortağı Müjdat Yeşildağ ve ailesinde olan Seger-Eks A.Ş. aynı yıl kurumsallaşma sürecini tamamlayarak binek ve hafif ticari araçlar odaklı bir yedek parça tedarik firması haline gelmiştir.

İstikrarlı ve sürdürülebilir büyüme hedefleri doğrultusunda Çin Halk Cumhuriyeti’ndeki münhasır üretici ortaklarıyla yeni iş modelleri geliştiren Seger-Eks A.Ş. yatırımlarının bir kısmını bu üreticilere yönlendirerek bu firmalara iştirak etmiş ve ürün yelpazesini küresel pazarın talepleri doğrultusunda genişletmek için hâlihazırda devam eden araştırma ve geliştirme çalışmalarının uluslararası yapılanmasını tamamlamıştır.

Faaliyet gösterdiği 25 yıl içerisinde geliştirdiği yenilikçi ürünlerin üretimini uluslararası standartlarda ve yüksek kaliteyle gerçekleştirmekte olan Seger-Eks A.Ş.;

İhtisaslaştığı elektrikli parçalar ve silecek grubu ürünlerinde 1.200’ün üzerinde referans koduyla tüketici tercih ve taleplerine en doğru çözümleri üretmekte ve ürünlerini bünyesindeki SGR ve RBW markalarıyla Türkiye pazarının yanı sıra Doğu Avrupa, Orta Doğu ve komşu ülke pazarlarına sunmaktadır.

İstanbul’da yer alan 4.500 m2 depolama ve dağıtım tesisiyle Türkiye yenileme pazarına yıllık 5.000.000 adet parça sunan Seger-Eks A.Ş. ihracat faaliyetleri yürüttüğü ülkelerdeki temsilcilikleriyle operasyonlarını daha da geliştirmeyi ve yurt dışı pazarlarındaki faaliyetlerinin toplam iş hacmindeki payını arttırmayı hedeflemektedir.

DESTEK HATTI

+90 (216) 471 10 20


PZT- CUMA GÜNLERİ
09:00 - 18:00

Hakkımızda

Sepetiniz şu anda boş.

gdpr-image
Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu web sitesini kullanarak Veri Koruma Politikamızı kabul etmiş olursunuz.
Detaylar

0

SEGER-EKS

X