Yönetim Kurulu

Müjdat Yeşildağ

Yönetim Kurulu Başkanı

Orta ve lise öğrenimini Bursa’da tamamlamasının ardından İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Makina Mühendisliği (1969-1973) ve Bursa İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’nde İşletme (1973-1977) bölümlerinde yüksek öğrenim görerek iş hayatına başladı. Bursa’da otomotiv yan sanayiinin önde gelen firmalarında kazandığı iş ve sektör tecrübesiyle 1980 yılında temelleri atılan ve yaygın olarak Seger Korna olarak bilinen Seger Ses ve Elektrikli Gereçler Sanayi A.Ş.’nin kurucu ortakları arasında yer aldı.

Kurulduğunda atölye boyutunda korna üretimi yapan Seger Korna’nın yönetim, planlama ve işleyişinde aktif görevler alarak otomobil fabrikalarına üretim yapan bir ana sanayii tedarikçisi pozisyonuna gelmesine öncülük etti. Firmayı Türkiye pazarında lider konuma getiren tecrübe ve birikimi uluslararası boyuta taşımayı hedefleyerek Seger Korna’nın yurt dışındaki iştirakleri olan Mısır (1995) ve Çin Halk Cumhuriyeti (2004) fabrikalarının faaliyete geçmesini sağladı.

Uluslararası üretim ve ihracat faaliyetleri için mesaisinin önemli bir kısmını yurt dışında geçirmesi küresel ekonomiye entegrasyon sürecine giren Uzak Doğu ülkelerini ve potansiyellerini yakından inceleme fırsatı verdi. Tayvan ve Çin Halk Cumhuriyeti’nde yaptığı çalışmalar Seger Korna olarak bu ülkelerin yenileme pazarlarında rekabetçi bir konuma gelmenin ve Türkiye yenileme pazarının ithal ürün talebini dinamik bir şekilde karşılayabilmenin yeni bir yapılanmayla mümkün olabileceğini gösterdi.

Bu hedef doğrultusunda 1996 yılında Seger Korna bünyesinde Seger Eksport olarak adlandırılan Seger-Eks İç ve Dış Ticaret A.Ş.’nin kurulmasına öncülük etti ve 1999 yılında firmanın merkezini Türkiye’nin ticari kalbi konumundaki İstanbul’a taşıdı. 2004 sonunda gerçekleşen ortaklık yapısı değişimiyle Seger Korna’nın ortaklık ve yönetiminden ayrılarak hisselerinin tamamı ailesine devredilen Seger-Eks A.Ş.’nin ortak ve yöneticisi olarak iş hayatına devam etmektedir.

Uzak Doğu ülkeleriyle aktif olarak çalıştığı son 25 yıl içerisinde Çin Halk Cumhuriyeti ve Türkiye arasındaki ticari faaliyetlerin geliştirilmesini hedefleyerek iki ülkenin iş insanları arasında sürdürülebilir ticari ilişkilerin kurulması ve koordinasyonun sağlanması konularında önemli katkılarda bulunmuştur. Birçok sektörel dernek ve sivil toplum kuruluşunun yönetiminde aktif görev almış olup, uluslararası projelerde faaliyetlerine devam etmektedir.

Mert Yeşildağ

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

VKV Koç Özel Lisesi’ndeki orta ve lise eğitiminin ardından ABD’de New York Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler ve Politik Ekonomi üzerine lisans eğitimi alarak 2004 yılında mezun oldu. Mezuniyetinden sonra New York’ta Türkiye Cumhuriyeti Birleşmiş Milletler Daimi Temsilciliği’nde stajını tamamladı.

2005 yılında Türkiye’ye dönerek iş hayatına İngiltere merkezli bir danışmanlık firmasında başladı. Uluslararası yatırım fonları ve finans kuruluşları için risk analizi hizmetleri veren firmada çalıştığı beş yıllık süre içerisinde Proje Müdürü olarak birçok uluslararası çalışmada yer aldı.

2011 yılında Seger-Eks A.Ş. bünyesine katılarak ithalat, ürün geliştirme ve uluslararası iş geliştirme konularında aktif görevler aldı. Şirketin marka stratejisinin hayata geçirilmesini projelendirerek belirlenen hedefler doğrultusunda şirketin Çin Halk Cumhuriyeti’ndeki üretici ortaklarıyla orta ve uzun vadeli çalışmalarda bulundu. 2013 yılı itibarıyla Seger-Eks A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak iş hayatını sürdürmektedir.

Yasemin Yeşildağ

Yönetim Kurulu Üyesi

Orta ve lise öğrenimini Özel Bursa Koleji’nde tamamlamasının ardından Bursa İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi İşletme bölümünden 1975 yılında mezun oldu. İtalya’nın Palermo şehrinde bulunan Cassa di Risparmio bankasının Genel Müdürlüğü’nde döviz kuru rejimleri ve politikaları stajını tamamladı.

İş hayatına 1976 yılında TOFAŞ Türk Otomobil Fabrikaları A.Ş.’nde başladı. Bursa’da yer alan üretim tesislerindeki 21 yıllık kariyeri süresince Türk-İtalyan ortaklı firmanın Sistem ve Organizasyon Müdürlüğü’nde görev almış olup, İş Kontrol ve Koordinasyon Koordinatörü olarak yürüttüğü görevinden 1997 yılında emekli olmuştur.

Seger-Eks A.Ş.’nin 2004 yılı sonunda değişen ortaklık yapısıyla başlatılan kurumsallaşma sürecinin yönetiminde aktif rol almış olup, 2005 yılından itibaren Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürmektedir. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarının yürüttüğü sosyal sorumluluk projelerinde yer almaktadır.

DESTEK HATTI

+90 (216) 471 10 20


PZT- CUMA GÜNLERİ
09:00 - 18:00

Yönetim Kurulu

Sepetiniz şu anda boş.

gdpr-image
Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu web sitesini kullanarak Veri Koruma Politikamızı kabul etmiş olursunuz.
Detaylar

0

SEGER-EKS

X